Зеленский и “Слуги” утратили электорат Юга и Востока — политолог

  • 6 августа 2021, 14:04
  • 4136

У нас на глазах происходит изменение электорального и идеологического позиционирования президента. Следовательно, вероятность масштабных политических событий — то есть, досрочных выборов — действительно значительна (укр.).

Такое мнение озвучил в Фейсбуке политолог Алексей Голобуцкий.

Про інтерв’ю Зеленського з точки зору політтехнологій.

Зеленський, судячи не так з самої репліки щодо від’їзду росіян до Росії (страна-агрессор — согласно Закону Украины от 20.02.18), як з того, що саме цю репліку зробили центральною в усьому інтерв’ю (що має в цілому якраз доволі звичний «замирювальний» характер), нарешті починає розуміти реалії.

Концепція «миру на Донбасі за будь-яку ціну», на якій він прийшов до влади з приголомшливим результатом, при зіткненні з реаліями втратила актуальність.

Соціологія вже стільки місяців поспіль фіксує різкий перепад між підтримкою Зеленського в регіонах Півдня і Сходу та підтримкою в решті областей, що це вже час визнати сталим фактом. Зеленський і «Слуги» втратили електорат Півдня і Сходу. Відповідно, публічна кампанія має переорієнтовуватись на інші регіони – отже, міняти акценти, міняти базову риторику, міняти оцінки.

На цьому тлі стають зрозумілішими теперішні спроби зачистки радикалів. При тому за чисто кримінальні діяння, ніякої політики, ніякого соціального протесту. Зе-команда планує бодай частково «взяти під контроль вулицю» — не допустити перехоплення публічної ініціативи кимось іншим, тим більше «народними месниками».

Крок логічний і своєчасний. Нагадаю, майже половина виборців схвалюють проведення дострокових парламентських виборів. І лише трохи менше схвалюють проведення дострокових президентських виборів.

Тут дійсно важливо втримати контроль і ініціативу у власних руках. При тому, що обставини цьому геть не сприяють. Це я і про тарифи, і про Байдена, і про продаж землі…

Крім того, такий різкий перехід Зеленського до радикальніших заяв цілком може виконувати ще одну задачу: в будь-який спосіб зняти з президента відповідальність за передвиборчі заяви 2019-го року.

На сьогодні вже остаточно очевидна безперспективність позиції адепта примирення і дружби з агресором. Це, серед іншого, елементарно економічно невигідно України, навіть якщо не зачіпати військовий, політичний, дипломатичний моменти. І отакий економічний підхід, ймовірно, Зеленському врешті зрозумілий.

Висновок: в нас на очах відбувається зміна електорального і ідеологічного позиціонування президента. Отже, ймовірність масштабних політичних подій – тобто, дострокових виборів – дійсно значна.

Подписывайтесь на наш "Телеграмм - канал", чтобы всегда быть в курсе того, кто обогащается за наш счет.

Теги
Зеленский
Слуги Народа
Электорат
Юг
Восток
Утрата