Вибори-2020: нуль перемог в облцентрах стануть для «Слуги народу» електоральним фіаско

  • 15 сентября 2020, 9:13
  • 2762

«Слузі народу» пророкують фіаско на виборах-2020. Чи можна буде нуль перемог в обласних центрах назвати провалом партії влади? Відповідаємо на це питання, аналізуючи результати БПП на мерських виборах в облцентрах у 2015 році. Про це повідомляє polygraf.net з посиланням на АНТИКОР.

«Слугам народу» прогнозують тотальну поразку на місцевих виборах, які пройдуть 25 жовтня 2020 року. За оцінками багатьох соціологів, журналістів і політологів, кандидати в мери від партії «СН» програють вибори в усіх обласних центрах. Чи стане нуль перемог в облцентрах справжнім провалом для партії влади? Щоб відповісти на це питання, давайте згадаємо результати Блоку Петра Порошенка «Солідарність», який п’ять років тому брав участь в місцевих виборах у статусі партії влади.

Результати-2015

Вінниця

У Вінниці БПП не висував свого кандидата у мери міста. Перший тур виборів не визначив переможця. У другому турі перемогу здобув кандидат від «Вінницької європейської стратегії» Сергій Моргунов. За Моргунова проголосували майже 64%, його опонентка від ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська набрала 33,2% голосів.

Луцьк

П’ять років тому мером Луцька став кандидат від БПП Микола Романюк. У другий тур виборів Романюк потрапив з кандидатом від УКРОПу Олександром Товстенюком. Із результатом 55,7% проти 42% переміг Романюк.

Дніпро

Кандидатом у мери тоді ще Дніпропетровська від БПП був Максим Курячий. Курячий не зміг пробитись у другий тур мерських виборів. У першому турі він посів лише четверте місце з результатом 4,8%. Мером Дніпропетровська став Борис Філатов (52,3%), перемігши у другому турі Олександра Вілкула (44,9%).

Житомир

Мером Житомира п’ять років тому обрали представника БПП Сергія Сухомлина. Перемогу Сухомлин здобув у другому турі, випередивши Любов Цимбалюк (ВО «Батьківщина») на 10% (52,6% проти 42,8%).

Ужгород

На посаду мера Ужгорода від БПП претендував Михайло Качур. У першому турі він посів третє місце, набравши 11,3% голосів. Переможцем виборів став Богдан Андріїв від партії «Відродження». У другому турі за Андріїва проголосували 58,5% виборців, його опонент – самовисуванець Сергій Ратушняк – набрав майже 31% голосів.

Запоріжжя

На виборах мера Запоріжжя БПП представляв Микола Фролов, який посів друге місце. Перший тур не визначив переможця. Зате у другому турі Фролов програв самовисуванцю Володимиру Буряку. За Буряка проголосували 55,6%, за Фролова – 39,5%.

Івано-Франківськ

Боротьба за посаду мера Івано-Франківська п’ять років була по-справжньому гарячою. У першому турі перемогу здобув кандидат від БПП Ігор Насалик. Однак у другому турі його зміг випередити «свободівець» Руслан Марцінків – 42,3% проти 54,8%.

Кіровоград

У Кіровограді перемогу здобув висуванець БПП Андрій Райкович. Офіційним переможцем Райкович став після тривалого підрахунку голосів. Свого опонента Артема Стрижакова у другому турі він випередив лише на 378 голосів.

Львів

У Львові кандидат БПП Оксана Юринець із результатом 4,4% посіла лише п’яте місце. Перемогу на виборах здобув Андрій Садовий, який балотувався від «Самопомочі». У другому турі за нього проголосували 61,1% львів’ян. Друге місце посів «свободівець» Руслан Кошулинський, якого підтримали 36,9% виборців.

Миколаїв

У Миколаєві результати виборів для БПП також були не надто втішними. Кандидат від БПП Леонід Клименко посів лише четверте місце, набравши 6,5% голосів. Мера Миколаєва було обрано у другому турі. Ним став представник «Самопомочі» Олександр Сєнкевич. У першому турі Сєнкевич програв кандидату від «Опоблоку» Ігорю Дятлову. Зате у другому турі Сєнкевич обігнав Дятлова на 11% (54,9% проти 43,3%).

Одеса

Олександр Боровик, який балотувався в мери Одеси від БПП, посів друге місце. Геннадія Труханова п’ять років тому обрали одеським мером в першому турі. За нього проголосували 51,3%, тоді як Боровика підтримали 24,6% виборців.

Полтава

Як і в Одесі, у Полтаві кандидат БПП Андрій Матковський посів друге місце. У першому та другому турах Матковський поступився представнику партії «Совість України» Олександру Мамаю.

Рівне

На виборах мера Рівного кандидат від БПП Олексій Муляренко посів четверте місце. За нього проголосували 8,5% виборців. Перемогу здобув самовисуванець Володимир Хомко, який у другому турі вдвічі (64,2% проти 32,2%) випередив висуванця ВО «Народний контроль» Дмитра Якимця.

Суми

Кандидат БПП у мери Сум Дмитро Лантушенко зайняв четверте місце. Його кандидатуру підтримали 7,5% сумчан. Мером Сум став висуванець ВО «Батьківщина» Олександр Лисенко (68,5%), який у другому турі «розгромив» кандидата «Волі народу» Анатолія Єпіфанова (29,5%).

Тернопіль

У 2015 році представник БПП Ігор Вонс зазнав справжнього фіаско на виборах мера Тернополя. За Вонса проголосували 3,6% виборів, завдяки чому він посів лише шосте місце. Тернопільським мером у першому турі з результатом 57,9% обрали Сергія Надала.

Харків

Мерські вибори у Харкові також були невдалими для БПП. Кандидат партії Порошенка Олександр Давтян набрав лише 4,5% голосів, посівши п’яте місце. Як і в Тернополі, мера Харкова обрали в першому турі. Ним став Геннадій Кернес, за якого проголосували 65,8% виборців.

Херсон

На мерських виборах кандидат БПП Олена Урсуленко посіла четверте місце. За неї проголосували 7,7% виборців. Мером Херсона обрали самовисуванця Володимира Миколаєнка. У другому турі він випередив представника «Батьківщини» Владислава Мангера – 67,8% проти 28,4%.

Хмельницький

В мери Хмельницького у 2015 році від БПП балотувався Сергій Мандзій. Виборчі перегони він закінчив на третьому місці з результатом 15,9%. Мером Хмельницького став «свободівець» Олександр Симчишин. У другому турі він більше як на 20% випередив самовисуванця Костянтина Чернилевського.

Черкаси

У Черкасах висуванець БПП Олександр Радуцький набрав 10,4% голосів, посівши четверте місце. Перший тур мерських виборів закінчився перемогою кандидата від Партії Вільних демократів Сергія Одарича. Однак у другому турі його більше як на 3% зумів випередити представник «Батьківщини» Анатолій Бондаренко.

Чернівці

Для кандидатки від БПП Наталії Якимчук вибори мера Чернівців закінчилися четвертим місцем. За неї проголосували 6,2% виборців. Перемогу на мерських виборах здобув самовисуванець Олексій Каспрук. У другому турі він майже вдвічі випередив представника партії «Рідне місто» Віталія Михайлішина (62,6% проти 34,5%).

Чернігів

На виборах мера Чернігова у 2015 році перемогу здобув висуванець БПП Владислав Атрошенко. У першому турі Атрошенко поступився кандидату партії «Наш край» Олександру Соколову. Зате у другому турі Атрошенко випередив Соколова на 8%.

Київ

Мером Києва п’ять років тому виборці обрали кандидата від БПП Віталія Кличка. У другому турі Кличко вдвічі випередив кандидата Партії рішучих громадян Борислава Березу (64,1% проти 32,3%).

Підсумки-2015

З 21 обласного центру, де у 2015 році проходили мерські вибори, БПП не висував свого кандидата лише у Вінниці.

Вочевидь, мали місце домовленості з Володимиром Гройсманом. На мерських виборах БПП здобув перемогу у Києві та в чотирьох обласних центрах – Луцьку, Житомирі, Кіровограді і Чернігові. У чотирьох облцентрах – Запоріжжі, Івано-Франківську, Одесі і Полтаві – тодішня партія влади посіла друге місце. В Ужгороді та Хмельницькому кандидати БПП посіли третє місце. Ще у сімох облцентрах кандидати партії Порошенка закінчили виборчі перегони на четвертому місці, у Львові і Харкові – на п’ятому, а у Тернополі – на шостому.

Враховуючи Київ, у 2015 році на виборах мерів майже у кожному другому облцентрі БПП посів не нижче 2-го місця. Висновки-2020 Якщо «Слуга народу», яка зараз є партією влади, не здобуде жодної перемоги на виборах мерів в обласних центрах, такий результат можна буде вважати абсолютно провальним і по-справжньому ганебним у порівняні з результатом БПП п’ятирічної давності, коли тодішня партія влади зуміла виграти мерські вибори у Києві та в чотирьох облцентрах. Нуль перемог на обласному рівні стануть для «Слуги народу» поворотним моментом, коли щодо пропрезидентської партії замість терміну «електоральна революція» можна буде вживати термін «електоральне фіаско».

Подписывайтесь на наш «Телеграм-канал», чтобы всегда быть в курсе того, кто обогащается за наш счет. 

Теги
Україна
Місцеви Вибори
Слуга Народу
Провал