«Все переругались и готовы выйти из фракции». Среди «Слуг народа» бушует конфликт из-за Стерненко

  • 25 февраля 2021, 9:31
  • 2722

В партийном чате фракции «Слуги народа» разгорелась бурная дискуссия из-за приговора Сергею Стерненко. Некоторые нардепы высказываются против его посадки.

Об этом сообщили источники среди депутатов фракции, передает polygraf.net со ссылкой на "Экономика от Пророка".

«Действительно, чат живенький сейчас. Дискуссия на уровне коммуналки «это моя тарелка». Нельзя сказать, что там прям посылают друг друга, но активно обсуждают эту ситуацию. Например, все однозначно говорят, что нужно реформировать суды. В группе «Нет капитуляции» хотят реформировать суд, но чтоб и Стерненко не сел.

У многих коллег диссонанс. Нам что — теперь под Стерненко суд реформировать? В чате у всех своя позиция.

Единственное, в чем мы солидарны в этой дискуссии: нам не нравится Порошенко. Также многие обеспокоены, что вчера окружение Стерненко было под ОП и все камни летят лично в Зеленского», — сообщил источник.

О разногласиях среди «слуг» по поводу убийцы Стерненко написала в своем Фейсбук представитель партии Ольга Василевская.

По ее словам, члены фракции бросаются противоречивыми заявлениями по поводу приговора Стерненко.

«В результате уже все переругались и готовы выйти из фракции. Спорят так, как будто всем составом нашей политической силы присутствовали при совершении Стерненко преступления и точно знают, чей был нож и был ли он», — написала депутат.

Она добавила, что сама не хочет в этом участвовать, потому что со Стерненко не знакома, с его жертвой тоже, «и вообще даже мимо не проходила».

«И никакие заявления фракции на эту тему не поддерживаю. Вообще хайповать и пиариться на решении суда — политический моветон. Занялись бы лучше чем-то полезным для избирателя», — резюмировала Василевская.

***

Вчера нардеп из фракции «Слуга народа» опубликовала в Фейсбуке заявление о ситуации вокруг дела Стерненко, которое подтверждает возможный раскол внутри фракции:

«Справа Стерненка, яку зацікавлені особи намагаються перетворити сьогодні на спусковий гачок для дестабілізації українського суспільства, насправді є лише маркером крайнього ступеню недовіри до судової системи. Справедливої недовіри. Судді-корупціонери, мотивовані хабарями відкриття або затягування розгляду справ, замовні рішення — ознаки сучасного “правосуддя по-українськи”. Судова реформа зразка 2015-2019 не виконала своїх ключових завдань — в Україні так і не відновлена суспільна довіра до судів та їх рішень. Тому загартоване війною і революціями громадянське суспільство нашої держави не може стояти осторонь та вимагає справедливості.

Окрім цього, маємо бути свідомими того, що настільки яскравий прояв «одеської феміди» відбувся не випадково. Сам вибір судді, демонстративного прихильника Сталіна, тобто особи, яка транслює свої політичні вподобання і не здатна забезпечити достатнього рівня неупередженості у справі, не може не викликати обурення. Більш того, «справа Стерненка» в руках такого представника правосуддя, призначеного у 2016 р. за часів Порошенка після втечі з Донецька, і сам вирок фактично відразу після рішення про накладання санкцій на В.Медведчука — це загроза розділення України на 2 радикальних ворогуючих табори. Оскільки політичні сили опозиції обох флангів роблять все, щоб представити справу, як політичне протистояння з владою, звинуватити Президента, спровокувати насильство та вуличні протести, повністю маніпулюючи свідомістю громадян, справжньою ціллю яких з часів Майдану є встановлення справедливого правосуддя та верховенства права.

Ми вважаємо саме питання відновлення справедливого правосуддя найбільш принциповим для українського суспільства сьогодні, натомість засуджуємо політичні цілі дестабілізації країни, які переслідують деякі політичні сили.

З огляду на все це ми, народні депутати України від “Слуги Народу”, що нижче підписалися:

Повністю поділяємо вимогу щодо крайньої необхідності негайно провести судову реформу і закликаємо Президента України та голову Верховної Ради України сприяти тому, щоб саме це питання стало пріоритетним на весь 2021 рік

Вимагаємо перевести Сергія Стерненка у Київське СІЗО, щоб гарантувати безпеку для його життя і здоров’я

Вимагаємо публічного, прозорого судового процесу у всіх наступних інстанціях

Просимо сприяти тому, щоб подальший судовий процес відбувся під головуванням суддів, які мають бездоганну репутацію в професійному колі і мають довіру громадськості

Вимагаємо провести розслідування щодо того, якими саме особами здійснювалися і здійснюється підбурювання до протизаконних дій

Звертаємося до громадянського суспільства із закликом: Будьте уважними! Не дайте себе використати у брудній політичній грі та не дозвольте підмінити вимогу справедливого розгляду справи Стерненка спробами дестабілізувати ситуацію в Україні та загрозою незаконного повалення державної влади. Емоції допомагають здобувати Україну, холодний розум — розбудовувати іі.

Наразі її підписали:

Циба

Богуцька

Подгорна

Потураєв

Безгін

Петруняк

Жмеренецький

Ясько

Бондар

Василів

Чернєв

Заблоцький

Гурін

Юнаков.»

Позднее в СМИ сообщали об этом заявлении части «слуг народа» и подписей под ним было уже около двух десятков нардепов…

Подписывайтесь на наш "Телеграмм - канал", чтобы всегда быть в курсе того, кто обогащается за наш счет.

Теги
Слуги Народа
Дисскусия
Стерненко
Конфликт