Українцям більше не потрібні народні депутати. Це марний паразитичний орган, - політолог

  • 8 апреля 2020, 9:38
  • 20342

У нинішніх реаліях українського суспільства народні депутати як такі не потрібні. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України – From-UA розповів політолог Сергій Гайдай. Повідомляє Полиграф.НЕТ з посиланням на Край Новин.

На думку нашого співрозмовника, депутатська недоторканність – це ознака тоталітарного суспільства: «Це було зроблено для того, що якщо раптом якийсь опозиційний депутат прорветься представляти народ, то щоб за опозиційну діяльність його влада не покарала.

Якщо ми говоримо, що країна не тоталітарна, то ця недоторканність не потрібна, тому що вона просто перетворюється в цих умовах для бізнесменів в «творю, що хочу, але маю право не відповідати за законом».

«Обговорювати скасування або не скасовані депутатської недоторканності в частині підвищення ефективності роботи парламенту – це як сьогодні в сучасних умовах обговорювати, чи варто міняти колір екрану на пейджере, краще він буде працювати чи ні.

Просто в сучасних умовах вам пейджер більше не потрібен, цю функцію у вас виконує смартфон. Так само і тут.

Обговорювати доторканність чи недоторканність депутатів в парламенті немає сенсу, тому що потрібно обговорювати, чи потрібен в сучасному суспільстві парламент або не потрібен, тому що парламент виник як відповідь на питання, як зробити так, щоб інтереси мільйонів громадян були представлені у владі. І тоді іншого технологічного шляху, як парламент, не існувало.

Це називається у всьому світі демократія, в сьогоднішніх умовах така демократія застаріла », – додає політолог.

На думку Сергія Гайдая, в нинішніх реаліях варто було б відповісти на питання: чи потрібні українському суспільству народні депутати як такі.

«Я особисто говорю, що не потрібні. Це марна паразитичний орган. Якщо ви громадянин України, вам необхідний посередник, який представляє ваші інтереси у владі? Чи вважаєте ви хоч одного з українських депутатів таким ефективним посередником? Я думаю що ні.

Я думаю, що ви самі здатні сформулювати, що вам необхідно від влади. Якби був механізм, який би дозволяв вам це робити у вашому гаджеті, наприклад, ви подивилися, там є п’ять петицій, ви якісь з них підтримали, а якісь ні – і більше вам ніякої посередник не потрібен.

Це все одно, що відрубали голову, а ми зараз будемо обговорювати, чи варто було небіжчикові фарбувати волосся чи ні: рівень проблеми давно застарів разом із самою проблемою », – резюмував співрозмовник видання.

Подписывайтесь на наш «Телеграм-канал», чтобы всегда быть в курсе того, кто обогащается за наш счет.

Теги
Сергій Гайдай
Українці
Депутати
Паразитичний Орган