Держдеп США: бюджет України не відповідає мінімальним вимогам фінансової прозорості

  • 17 июня 2020, 9:51
  • 3519

Бюджет України не відповідає мінімальним вимогам фінансової прозорості, однак країна домоглася значного прогресу за звітний період.

Про це йдеться в доповіді про бюджетно-фінансову транспарентність Держдепартаменту США за 2020 рік. Про це повідомляє polygraf.net з посиланням на ЦЕНТР Новин.

“Україна досягла значного прогресу, завершивши прийняття міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Протягом аналізованого періоду уряд зробив свій бюджет і інформацію про боргові зобов’язання широко і легко доступними для громадськості, в тому числі в Інтернеті. Бюджетні документи давали практично повну картину планованих урядом витрат і потоків доходів. Україна вела позабюджетні рахунки, в тому числі три фонди соціального страхування, які ще не пройшли незалежний аудит. Вищий орган фінансового контролю України розглянув рахунки уряду і в розумні терміни оприлюднив свій звіт”, – йдеться в звіті.

У той же час відзначається, що, хоча процес видачі ліцензій і контрактів на видобуток природних ресурсів визначено в законодавстві і зазнав деяких позитивних змін в регулюванні, він, як і раніше, потребує повномасштабного законодавчого перегляду, щоб “викорінити хронічну корупцію”.

Всього в доповіді 76 з 141 урядів, розглянутих Департаментом, відповідають мінімальним вимогам бюджетно-фінансової прозорості. Чотирнадцять з 65 урядів, які не відповідали мінімальним вимогам, включно з Україною, домоглися значного прогресу за звітний період.

Нагадаємо, Рахункова палата за підсумками 2019 року виявила бюджетних порушень і недоліків на суму 50 млрд грн.

Україна в 2019 році посіла 26 місце серед 117 країн світу в міжнародному рейтингу бюджетної прозорості відповідно до критеріїв найбільшої міжнародної мережі дослідників бюджетної прозорості International Budget Partnership, піднявшись на 13 позицій порівняно з попередніми результатами рейтингу в 2017 році.

Подписывайтесь на наш «Телеграм-канал», чтобы всегда быть в курсе того, кто обогащается за наш счет. 

Теги
Держдеп США
Україна
Бюджет
Вимоги