Будівництво доріг – під загрозою: асоціація Гриненка блокує нові тендерні вимоги “Укравтодору”

  • 22 июня 2020, 15:23
  • 2772

Тотальне бездоріжжя: близько 90 відсотків автошляхів в Україні зруйновані та не ремонтувалися 20, а то й 30 років. Таку ситуацію мали би змінити регулярні ремонти та спорудження нових доріг. Але часто буває так, що покриття тільки постелили, а вже потрібен новий ремонт. Чому попри таку відверту халтуру підрядники фактично не несуть жодної відповідальності та продовжують споруджувати нові «траси смерті»? Розслідувала Марія Гураль.

Про це повідомляє polygraf.net з посиланням на  СтопКор.

Допомогти уникнути схожих випадків мав розроблений «Укравтодором» документ, проте навколо нього розгорнулися баталії між представниками дорожньої сфери. А основна причина ― розподіл ринку та багатомільярдні тендери на проведення дорожніх робіт.

Цьогоріч на шляхи планують витратити рекордну суму, понад 90 мільярдів гривень, з яких близько 5 мільярдів – кошти МФО, 35 мільярдів – додаткове фінансування, більш ніж 19 мільярдів гривень залучені під державні гарантії та понад 30 мільярдів – дорожній фонд. Ці кошти будуть спрямовані на дороги державного значення, до яких належать міжнародні, національні, регіональні та територіальні.

При цьому в «Укравтодорі» уже відійшли від практики розбиття конкретних ділянок на невеликі лоти. Тобто, до прикладу, роботи на одному кілометрі дороги тепер виконуватимуть не 2-3 компанії, а лише одна. А для того, щоб гарантувати прозорі умови участі у таких тендерах, «Укравтодор» розробив спеціальний документ — проєкт методичних рекомендацій для підготовки типової тендерної документації.

За словами директора ДП «ДерждорНДІ» Артема Безуглого, це певні правила гри для всіх учасників дорожнього ринку – набір кваліфікаційних критеріїв, тобто вимог щодо техніки, щодо людей і щодо досвіду роботи. Підрядна організація має підтвердити, що в неї є достатня кількість людей для виконання цього контракту, достатня кількість техніки і найголовніше – є досвід.

Попри це, методичні рекомендації доволі гостро розкритикували деякі представники дорожнього бізнесу, зокрема, Всеукраїнська дорожня асоціація та Ліга Антитрасту, адже вони помітили в них дискримінацію.

«Ознайомившись з цим документом, були виявлені деякі, на нашу думку та на наш досвід, окремі умови, які містять ознаки, що можуть спотворювати конкуренцію. Чи враховані чи не враховані наші рекомендації, ми не можемо сказати, бо ми не отримували зворотного зв'язку», – стверджує перша заступниця голови Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.

Подписывайтесь на наш «Телеграм-канал», чтобы всегда быть в курсе того, кто обогащается за наш счет. 

Теги
Укравтодор
Дороги
Будівництво
Загрози