Українські політики-рейдери "кинули" один з найбільших європейських банків

  • 30 сентября 2016, 7:35
  • 2926

Рейдерське захоплення Житомирської кондитерської фабрики завдало шкоди Rabobank, одному з 30-ти найбільших банків світу.

Незаконне захоплення Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ" завдало значної фінансової шкоди нідерландському банку Rabobank. Цей міжнародний банк входить до тридцятки найбільших фінансових установ світу. В грудні 2011 року Житомирська кондитерська фабрика уклала з Rabobank угоду щодо експортно-кредитного фінансування. Сума угоди склала 1,3 млн євро. Фабрика поступово виплачувала кредит.

Нагадаємо, незаконному захопленні Житомирської кондитерської фабрики звинувачують нардепа від "Народного фронту" Сергія Пашинського та його бізнес-партнера Сергія Тищенка. Також причетними до захоплення називають міністра МВС Арсена Авакова та міністра юстиції Павла Петренка.

Авторитетне британське економічне видання Trade&Forfaiting Review висунуло цю угоду в номінації "Угода року" премії TFR Awards. Це була справді унікальна угода, адже до цього українські компанії майже не мали можливості залучати експортне кредитування напряму в європейських банках. Успішна реалізація цього кредиту могла б відкрити великі можливості для українського бізнесу в плані залучення дешевих європейських кредитів для розвитку бізнесу.

Під час рейдерського захоплення кондфабрики в кінці 2015 - на початку 2016 Мін`юст незаконно видалив підприємство з реєстру юридичних осіб. Таким чином кредит перед Rabobank залишився несплаченим, і банк фактично втратив свої гроші. Фіктивний директор, якого призначили рейдери, відмовився погашати кредит перед нідерландським банком. Наразі територія фабрики захоплена й утримується тітушками та поліцією. Підприємство практично не працює, а його обладнання вивозиться у невідомому напрямку.

Втрата великим європейським банком своїх грошей певною мірою стала причиною різкої заяви Єврокомісії стосовно ситуації із захопленням фабрики "ЖЛ" та небезпекою інвестування в Україні. Нагадаємо, в серпні цього року в своєму листі президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер підкреслив небезпеку для іноземних компаній вкладати гроші в українську економіку та закликав владу розпочати реальну боротьбу з корупцією.

 
Теги
петренко_паввел_дмитриевич
пашинский_сергей_владимирович