Чи залишиться Лев Парцхаладзе на посаді заступника Міністра в новому Уряді?

  • 30 августа 2019, 16:47
  • 3975

Верховна Рада України затвердила новий склад Уряду.

Міністром розвитку громад і територій України призначено Альону Бабак, яка до цього була заступником голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та є досвідченим експертом у сфері житлово-комунального господарства.

Однак важливим питанням залишається, хто очолить у новому Міністерстві будівельний блок, адже від цього залежить, як буде формуватися політика у сфері містобудування та чи дійсно відбудеться реформування будівельної сфери.

https://tsn.ua/politika/verhovna-rada-zatverdila-noviy-sklad-kabminu-1402662.html

У цій ситуації шанси залишитись на посаді заступника Альони Бабак є у Льва Парцхаладзе, незважаючи на його політичні погляди, участь у сумнівних схемах у будівництві, неспроможність реформувати будівельну галузь та неоднозначне минуле.

Лев Парцхаладзе почав заробляти за допомогою будівництва й відкриття ресторанного бізнесу. Відомо, якби не мер Києва Омельченко, він навряд чи б отримав ресторан «Динамо люкс». Коли колишнього власника закладу Бориса Савлохова посадили, його власником миттєво став молодий Лев.

Крім цього, йому стали належати й інші п'ять ресторанів, що розташовувалися у вдалих місцях. Згодом також з'явилася мережа ресторанів швидкого харчування «Швидко». Його компанія «XXI Століття», виведена на Лондонську біржу, оцінювалася в півмільярда доларів.

2006 рік – створив партію «Європейська столиця». Її обличчям стала актриса Ольга Сумська, з якою олігарх знайомий понад десяти років.

Згодом його фракція влилася в партію Кличка «Удар». Але в 2010 році відбувся конфлікт, з огляду на який стався розрив стосунків. «Ми більше нічого не зможемо дати один одному», – сказав тоді депутат-мільйонер. Але незабаром вони знову опинилися разом. Не інакше, як знайшлося, що давати одному...

У 2012 році напередодні виборів власник ресторанів, що став політиком, займався підкупом виборців. Є навіть відео, яке підтверджує факт того, що виборцям вручалися пакети від Льва Ревазовича. А також безкоштовні квитки на відвідування Київського драматичного театру «Браво». І... тести на визначення цукрового діабету.

Щоправда, сам він це оборудкою не вважає, а звичайною доброю справою. І каже, що на його рахунку багато хороших справ. Тільки чому займався цим саме перед виборами всупереч закону? Відповіді у нього немає…

Під час правління Партії регіонів подружився з регіоналами. Після революції гідності став дружний із Петром Порошенком. Курирує земельну, будівельну діяльність, багатіє, процвітає.

2014-2017 рр. – голова Київської облорганізації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

З лютого 2015 по листопад 2016 р. обіймав посаду першого заступника голови Київської ОДА.

З 2016 призначений заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарств та координує будівельний блок.

https://znaj.ua/dossier/263-lev-parchaladze-biografiya-dosye-i-kompromat-na-chinovnika-biznesmena

На президентський виборах Лев Парцхаладзе підтримував Петра Порошенка.

Чим запам’ятався Лев Парцхаладзе?

Після призначення першим заступником губернатора Київської області будівельні скандали разом з ним перейшли в область. У Києві його знали, як забудовника історичних місць древнього Києва. А потім Парцхаладзе почав будувати бізнес у Києво-Святошинському районі Київської області (7 кілометрів від Окружної столичної дороги). З’ясувалося, що Лев Парцхаладзе причетний до будівництва ЖК «Петровський квартал». 20 гектарів сільськогосподарських земель перетворилися на величезний комплекс.

У дозвільних документах «Петровського кварталу» було вказано,  що цільове призначення землі, де стоїть комплекс, – це житлова та громадська забудова. Однак ця ж сама земельна ділянка у публічному кадастрі значилась як землі сільськогосподарського призначення. По суті, багатоповерхівки збудовані на полі, де фермери мають повне право вирощувати пшеницю, соняшник чи інші культури

https://antikor.com.ua/articles/124324-lev_partshaladze_zamishanij_u_budiveljnij_aferi_hk_petrovsjkij_kvartal

Не все так прозоро виявилось із одним з найуспішніших проектів Льва Парцхаладзе на посаді заступника Губернатора –  будівництво центру «Готово».

На запуск роботи офісу, крім спонсорських коштів, близько 22 млн. грн. витратив київський обласний бюджет.

За ці кошти можна було обладнати десять ЦНАП в області, а на відміну від ЦНАП, «Готово» не надає жодної «соціальної» послуги: житлових субсидій, державних допомог, довідок про внутрішньопереміщених осіб.

Тож виходить, що це суто комерційний проект за бюджетні кошти.

https://www.epravda.com.ua/rus/publications/2018/08/13/639430/

Лев Парцхалазде нагрів руки й під час проведення АТО.

Уже влітку 2015 року спалахнув перший потужний скандал, фігурантом якого став Лев Парцхаладзе. Йдеться про будівництво так званого оборонного валу в зоні антитерористичної операції.

Офіційно будівництвом займалася компанія - ТОВ «Інфробуд», пов'язана з корпорацією «Альтіс-Холдинг», що належить тестю голови Державної фіскальної служби України Романа Насирова, приятелю Льва Парцхаладзе Олександру Глімбовському.

На ділі ж вал будувався руками чоловіків зі столичного регіону, які не мають ні до «Альтіс», і до «Інфорбуду» ніякого відношення.

Шум підняв мер Василькова Сабов, який заявив, що будівельні бригади за дорученням Парцхаладзе насправді організовували РДА та мерії Київщини. В результаті, по-суті, добровольці-будівельники вирушили в зону АТО, де під обстрілами зводили фортифікаційні споруди привезеними з дому рубанками і сокирами. При цьому, у Департаменті капбудівництва КОДА, яким курує Парцхаладзе, обіцяли народним будівельникам 400 гривень в день за роботу.

Багато, працюючи без документів і страховок, так і не отримали за свою роботу жодної копійки.

http://www.z-pravda.com.ua/2016/11/blog-post_4.html

На даний час свій бізнес Лев Парцхаладзе оформив на свого двоюрідного брата Георгія Цагареішвілі, який є депутатом Київської обласної ради, головою фракції Блока Петра Порошенко в Київоблраді з 1 березня 2018 року.

Парцхаладзе та його брат, продавши фірму «XXI століття», створили наступне століття – «Нове століття», девелоперську компанію, що займається будівництвом, ресторанним бізнесом та інжиніринговою діяльністю, звісно ж, не без скандалів та зловживань.

Згодом Лев Ревазович покидає ОДА, офіційна версія – у зв’язку із призначенням її нового очільника.

https://my.ua/persons/lev-partskhaladze

У листопаді 2016 року Лев Парцхаладзе обійняв посаду заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ і одразу взявся за державні будівельні норми.

Почав з того, що наліво й направо роздавав відхилення від вимог ДБН при будівництві, навіть самому собі.

 https://znaj.ua/kompromat/249221-lev-parchaladze-provertaye-naymasshtabnishu-budivelnu-aferu-ostannih-rokiv-u-samisinkomu-centri-kiyeva

Однак згодом, під тиском громадськості, Мінрегіон вже ж таки більш-менш врегулював питання видачі відхилень від ДБН. Проте все ж таки, отримати відхилення від ДБН, що суперечать навіть здоровому глузду, можливо.

Однією з ідей Льва Парцхаладзе є знесення застарілого житлового фонду (хрущівок) та будівництво на їх місці хмарочосів.

Це, в першу чергу, дасть змогу підконтрольним фірмам заступника Міністра заробити мільярдні кошти. Адже нерухомість у столиці коштує дорого, а у невеликих містах, як виявилось, в цьому немає економічної доцільності.

Хіба комфорт людей залежить від економічної доцільності?

Також не зрозуміло, як буде враховуватись ситуація з інженерно-транспортною інфраструктурою, зокрема, у столиці, адже вже зараз автошляхи переповнені, а інженерні мережі не витримають нових об’єктів, не кажучи вже про соціальну інфраструктуру та невирішені майнові питання мешканців.

https://www.epravda.com.ua/news/2019/07/5/649413/

Запам’ятався Лев Ревазович і хаосом у державних будівельних нормах, коли суд скасував ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».

Але незважаючи на судове рішення, Лев Парцхаладзе наголошував на необхідності дотримання скасованого ДБН.

Не впроваджено заступником Міністра жодної реформи в системі архітектурно-будівельного контролю.

Ще у січні 2019 року Геннадій Зубко створює робочу групу з реформування системи архітектурно-будівельного контролю, яку очолив Лев Парцхаладзе.

Однак жодних новацій робоча група так і не впровадила.

Ще у жовтні 2017 року Мінрегіон активізував роботу з розроблення Містобудівного кодексу, проте ще немає навіть якогось проекту документу.

https://agreca.ua/mistobudivniy-kodeks-ukrayini-mayzhe-reailnist

Не затвердженою залишилась і концепція публічного управління в будівництві?

 https://www.kmu.gov.ua/ua/news/prijnyattya-koncepciyi-publichnogo-upravlinnya-v-budivnictvi-dozvolit-unemozhliviti-ruchne-upravlinnya-v-galuzi-ta-zrobiti-informaciyu-publichnoyu-lev-parchaladze

Лев Парцхаладзе координує роботу Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ), яка з початку 2019 року перетворилась на осередок корупції в будівництві.

Львом Парцхаладзе та новим очільником ДАБІ Сергієм Кузьміним провалено впровадження електронного кабінету замовника в будівництві, який би міг стати запобіжником корупції в дозвільній системі ДАБІ.

Навіть новообраний Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував в найближчі місяці звільнення Голови ДАБІ.

«Немає простих рішень складних проблем. Мої перші кроки – кадрові. Я вважаю, що на окремих гілках сидять персонажі, які досі «пиляють» наші з вами ресурси, розподіляють у свою користь державні доходи... Потрібно починати з оцінки ефективності. Ми маємо намір найближчими місяцями проаналізувати діяльність усіх органів і звільнити всіх неефективних керівників. А окремо там і аналізувати нічого. ДАБІ, Держкомзем – на вихід одразу»,– сказав він. https://glavcom.ua/news/premjer-ministr-oleksiy-goncharuk-anonsuvav-zvilnennya-golovi-dabi-621565.html

То ж куди дивився Лев Парцхаладзе і як координував роботу ДАБІ, цілком очевидно, враховуючи «золоті потоки» коштів.

https://censor.net.ua/blogs/3143253/zolot_potoki_dab_zdola_chi_ocholit_komanda_zelenskogo_budvelnu_koruptsyu.

Отже, можна зробити висновок, що Лев Парцхаладзе на державних посадах думає лише про своє збагачення та роками нічого не робить, крім гучних піар-акцій та галасливих обіцянок!

https://apostrophe.ua/ua/article/society/2019-08-27/piar-chinovnikov-ili-sistemnyie-reformyi-komu-vyigodna-korruptsiya-v-sfere-stroitelstve/27534

То ж чи продовжить Лев Парцхаладзе свою «роботу» на посаді заступника Альони Бабак у новому Міністерстві та хто в такому разі буде відповідати за подальші провали формування державної політики в будівництві?

 
Теги
Корупція
Міністерство
Будівництво
Парцхаладзе_Лев_Ревазович