Розкіш по-суддівськи: золота нерухомість спільника одіозних суддів Вищого господарського суду

  • 6 ноября 2018, 15:02
  • 4588

Сотні об’єктів нерухомості, готелі в Австрії та ОАЕ, апартаменти у Відні та Франкфурті. Все це будні одіозних суддів Вищого господарського суду — Віктора Татькова та Артура Ємельянова. Саме вони стали головними символами судової корупції в Україні. Однак журналісти 1News виявили факти, які свідчать, що в їхніх схемах міг бути задіяний третій спільник — заступник Татькова у ВГС Анатолій Осетинський.

Осетинський вважається старожилом судової системи. Ще в 1991 році він був обраний заступником голови Вищого арбітражного суду України, а у 2001-му — заступником очільника Вищого господарського суду. На останній посаді він пропрацював до осені 2013 року, коли в силу віку вимушений був піти на пенсію. Таким чином, Осетинський обіймав високу посаду спершу за одіозного Дмитра Притики, який в свій час обріс нерухомістю не менше, ніж його послідовники, — згодом за Сергія Демченка і залишався у своєму кріслі, коли судом керував згаданий Віктор Татьков.

З журналістських розслідувань зараз відомо, що Татьков з молодою дружиною та двома дітьми переховується у Відні. Його колега Артур Ємельянов, хоча й намагався залишитися в судовій владі Україні, проте в решті решт, за даними нардепа Сергія Лещенка, став фігурантом кримінальної справи в Австрії. Їхньому колезі Анатолію Осетинському вдалося вийти сухим з води, однак можливо ненадовго.

Справа в тім, що елітної нерухомості в Осетинського аж ніяк не менше, ніж у його колишніх начальників. Ниточкою, за якою вдалося розкрутити клубок шаленого збагачення родини судді у відставці, виявилась його дочка Ганна.

Зараз вона працює в юридичній компанії «CTRL», де її партнером в тому числі виступає відомий адвокат Андрій Смирнов. Той самий, який захищав екс-міністра юстиції Олену Лукаш, а також активно підтримує біглого головреда видання «Страна» Ігорю Гужву та інших проросійсько налаштованих діячів.

Зі сторінки Ганни Осетинської у Facebook можна також дізнатись, що вона добре знайома з дружиною екс-начальника свого батька, який переховується у Відні, Віктора Татькова —співачкою Ярославою Красильниковою. Вони лайкають фото одна одної та пишуть достатньо дружні коментарі.

Цікаво, що юридичної адресою фірми «CTRL», за даними бізнес-пошукової системи «YouControl», виступає квартира самої Ганни Осетинської. Те, що помешкання в історичному центрі Києва на вулиці Лисенка, 8 належить їй, підтверджує реєстр майнових прав. Окрім того, в цьому ж будинку у юристки є ще одна квартира на гараж поруч.

Але найцікавіше те, що за юридичною адресою фірми Ганни Осетинської прописаний її батько — Анатолій. Ця квартира та сусідня родиною юристів були придбані акурат під його відставку з Вищого господарського суду — восени 2013 року.

Загалом, як підрахували журналісти, Ганні Осетинській належить 6 елітних квартир, площею 577 квадратних метрів, 2 будинки по 140 та 171 кв. м, 5 земельних ділянок і 7 гаражів. Якщо скласти тільки площу машиномісць, то вона потягне на дуже непогану квартиру у 100 кв. метрів. А якщо врахувати, що вся ця нерухомість розташована в самісінькому центрі Києва, то про її вартість можна тільки здогадуватись.

Наприклад, Ганна Осетинська є щасливою власницею трьох апартаментів у найдорожчому житловому комплексі Києва «Новопечерські липки». Ціна квадратного метра тут стартує від 65 000 гривень. Також в цьому ЖК у неї три машиномісця.

Окрім того, дочці судді Осетинського належать апартаменти та гараж поблизу театру Франка у Києві по вулиці Ольгинська. Це майно, як і офісні приміщення на Печерську, вона змогла відсудити у чоловіка, з яким має двох спільних дітей і перебувала у шлюбі з 1999 по 2011 роки. Цю інформацію журналісти дізнались з Реєстру судових рішень.

У матеріалах справи щодо розподілу майна Осетинської та її чоловіка можна прочитати цілу детективну історію. Загалом все зводиться до того, що чоловік використовував юристку у своїх бізнес-проектах, користувався її грошима, а також здавав їхнє спільне майно в оренду, про що забував повідомити Ганну Осетинську. Більше того, суду розповіли, що він також не підтримував їхніх спільних дітей, які потребують постійного лікарського догляду. В результаті декількох років судової тяганини, квартира, гараж та офісне приміщення відійшло Ганні Осетинський.

Журналісти змогли дізнатись, що горе-чоловіка дочки Осетинського звуть Сергій Поздняков і нині він є позаштатним помічником народного депутата від Радикальної партії Андрія Лозового. Окрім того, в 2015 році Поздняков балотувався від РПЛ до Київської місцевої ради, проте безуспішно. А з 2006 по 2009 рік він радив одіозному депутату від «Батьківщини» Віктору Лозінському. Тому самому, що два роки тому звільнився з в’язниці, в якій сидів за вбивство людини.

 
Теги
Недвижимость
Коррупция
Осетинский_Анатолий_Иосифович