«Слуги народа» хотят обложить налогами имущество украинцев и запретить хранить сбережения в валюте

  • 3 марта 2021, 9:49
  • 2199

Такое предупреждение озвучил сегодня заместитель главы «Батькивщины» Сергей Соболев.

Об этом рассказывает polygraf.net со ссылкой на "Экономика от Пророка".

Фракція «Батьківщина» не підтримала включення до порядку денного чотирьох законопроєктів, ініційованих президентом Володимиром Зеленським, про так зване «добровільне декларування активів фізичних осіб» і збирається внести альтернативні законопроєкти на розгляд парламенту.

Про це повідомив заступник Голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв під час спілкування із журналістами у Верховній Раді.

«Як ми знаємо, нинішня система зобов’язує декларуватися високопосадовців і депутатів усіх рівнів, які подають декларацію один раз на рік.

Новою системою пропонується, щоб всі громадяни нібито «добровільно» зобов’язані були задекларувати своє майно.

До того ж майно, яке менше рівня оподаткування, а саме: 20 м² на квартиру і 200 м² на житловий будинок, незалежно від кількості членів родини, не підлягає оподаткуванню, а все, що вище цього – оподатковується за ставкою 5%.

Це не нульова декларація. Це фактично зобов’язання громадян сплатити податок на майно, яке вони декларують», – переконаний Сергій Соболєв.

За словами народного депутата, хоча декларування позиціонується як «добровільне», однак у разі його відсутності – передбачені спеціальні штрафи.

«Якщо у громадянина, який начебто має право на «добровільне декларування», по реєстрах буде знайдено майно, яке він не задекларував, то йому доведеться сплатити не просто 5% податку, а ще й додатковий штраф на те майно, яке в нього є.

Крім того, новою системою встановлюється контроль за валютними цінностями, які зберігають практично всі громадяни на «чорний день».

Тепер вони зобов’язані будуть ці валютні цінності перевести на рахунок в банку. Наголошую – зобов’язані, тому що в разі, якщо цього не буде зроблено, знову накладається штраф», – пояснив депутат від «Батьківщини».

Також він звернув увагу, що передбачається аналогічна система контролю за ФОПами, вони також будуть зобов’язані вносити нову декларацію.

«Отака система з чотирьох законопроєктів, яка називається «про добровільність декларування» запроваджується стосовно всіх громадян України без винятку.

На мою думку, це введення «поліцейського режиму», щоб давити людей.

Але Україна – вільна держава, яка не буде жити по законах Північної Кореї», – резюмував Сергій Соболєв.

5-минутное видео 

Подписывайтесь на наш "Телеграмм - канал", чтобы всегда быть в курсе того, кто обогащается за наш счет.

Теги
Слуги Народа
Украинцы
Имущество
Налоги