Политика всегда была нужна Порошенко только для того, чтобы набивать карманы — Гайдай

  • 3 марта 2021, 14:51
  • 2485

В то самое время, когда украинцы погибали на фронтах, Порошенко договаривался о поставках электричества в Крым на условиях россиян, сражаясь разве что за приемлемую для себя и своих бизнес-партнеров цену. Даже тендерные процедуры подстраивали под российских контрагентов (укр.)…

Такую информацию озвучил сегодня в Фейсбуке известный политттехнолог Сергей Гайдай, передает polygraf.net со ссылкой на "Экономика от Пророка".

Про розмову Медведчука і Суркова вже багато написано, і я думав, що моя думка з цього приводу буде зайвою. Але мої друзі і знайомі, добре розуміючи що я непогано знаю природу нашого п’ятого призидента, все ще питають мене — чи дійсно опублікування цієї розмови вдарить по Петру Олексійовичу?

Мені здается, що це так. Як і багато інших фактів, що повилазили як під час його призедентства, так і після. І я думаю, треба очікувати ще і інших викриттів. Запасаймося поп-корном.

Головне стосовно ціх записів: Прошенко і Медведчука пов’язували не стількі політичні інтереси, скільки забеспечення особистих надприбутків ціх діячів від эксплуатаціі прибуткових активів країни.

Так, навіть самі упороті прохоботи не можуть заперечувати двох фактів.

Медведчук доволі вільно і добре себе відчував за часів президенства Прошенка з 2014 по 2019 рік.

Петру Олексійовичу доводилося спілкуватися і співпрацювати з Медведчуком.

Але у дякувал є виправдання для їх «сивочолого гетьмана»: Прошенко був приречений це робити. По-перше, західні партнери цього вимагали. По друге — це був единий спосіб вести переговори з Путіним і визволяти наших полонених.

Оприлюднені розмови Медведчука-Суркова підтверджують, що предметом цих перемовин були не стількі політичні, скільки суто комерційні питання.

Хто добре знає Петра Олексійовича, розуміє: ніколи політик у ньому не перемагав комерсанта. Більш того, саме політика йому завжди була потрібна для того, щоб впевненно нарощувати свої капітали і активи.

Обізнані у нашій політичній системі розуміють, що президентська посада в Україні — це завжди контроль над найприбутковішими активами країни. «Бізнесами» президентів завжди були газ, нафта, энергетика, металлургія. Саме тому Прошенко так завзято йшов до цієї посади.

Фактично, в той самий час, коли українці гинули на фронтах, Порошенко домовлявся про постачання електрики до Криму на умовах росіян, б’ючись хіба що за прийнятну для себе та своїх бізнес-партнерів ціну. Навіть тендерні процедури підлаштовували під російських контрагентів.

Я підозрюю, що як і заведено у нашого правлячого классу, відкати особисто президенту були обов’язковою умовою ціх домовленностей. Цікавий факт колись оприлюднив власник 112 каналу. Цей канал, що залишився йому після втечі банди Януковича, хотів у нього придбати Порошенко. Але представники президента ніяк не могли з ним домовитися про ціну. Прошенко вимагав скинути ціну майже у двічі. Власник не погоджувався. Виникли санкціі проти каналу, а прокуратура чи СБУ завели на власника декілька справ.

Ці хлопці це вміють. Якщо треба, вони і план «Шатун», і «вбивство» журналіста агентами Кремля можуть влаштувати, і жіночій заколот з підривом Верховної Ради, і арешт і звинувачення проти колишнього дніпропетровського керівництва, що захистило це місто від донецких «ополченців», і видворення з країни колишнього грузинського президента. Ну і ви розумієте, кому завжди підпорядковані в нашій державі СБУ і прокуратура?

Власник 112-го змушений був погодитися на умови Порошенко. Але президент висунув ще одну вимогу- скинути ще декілька мільйонів дол. Чому? А щоб закрити кримінальні справи та зняти санкції проти каналу. Отак веде справи «бізнесмен», вихований 90-тими.

Ще до оформлення купівлі канал перейшов під контроль адміністрації Президента. Власник підписав понятійну згоду, а на каналі оселився «смотряшій» з Банкової. Але не Порошенко став власником 112-го. Несподівано для редакції новим беніфіціаром каналу в 2018-му став Тарас Козак з оточення Медведчука. Думаетє, Прошенко відмовився від грошей за закриття справ проти власника каналу? Помиляєтесь. Впевненний, він їх отримав.

Медведчук був ніяким не опонентом. Він був партнером Порошенка. Давній друг Петра Олексійовича створював для нього економічні і політичні преференції, сам перетворюючись на впливову фігуру.

Брехнею виявилися й пояснення, що Медведчук був нав’язаний Порошенку чи то росіянами, чи то Меркель. Він сам запропонував куму Путіна стати «переговорником».

Думайтє!

Подписывайтесь на наш "Телеграмм - канал", чтобы всегда быть в курсе того, кто обогащается за наш счет.

Теги
Порошенко
Политика
Выгода