Заступник Яреми допомагає «регіоналу» віджати агрохолдинг

  • 11 октября 2014, 10:39
  • 2792

Агрохолдинг «Агрейн» стверджує, що представники прокуратури на замовлення народного депутата від Партії регіонів Володимира Пехова знищують агрохолдинг. Про це йдеться у листі директора ТОВ «Агрейн Менеджмент» – голови Наглядових рад підприємств аграрного холдингу «Агрейн» Павла Маміна до Президента України Петра Порошенка.

Мамін зазначив, що протягом 11 серпня – 9 жовтня цього року на сільськогосподарських підприємствах холдингу проведено понад 50 обшуків, допитано більше 100 працівників і винесено більше 150 ухвал суддів в різних регіонах країни. У результаті станом на 10 жовтня цього року робота агрохолдингу майже паралізована. Зокрема, під загрозою збір врожаю пізніх зернових культур і сівба озимих, а також виплата орендної плати за землю 52 тисячам пайовиків.

За словами Маміна, замовниками обшуків є народний депутат від Партії регіонів Володимир Пехов та його дружина Леся Софієнко.

«Пехов – бізнес-партнер Юрія Іванющенка та Миколи Присяжнюка. Злочинна схема вимивання коштів з економіки України, організована цими особами, налічує більше 100 підприємств. Леся Софієнко – колишня дружина вбитого в бандитських розборах кримінального авторитета Олександра Пстиги «Птєнца», відзначає представник «Агрейну».

За словами Маміна, схемою керують перший заступник Генпрокурора Микола Герасим’юк та прокурор м. Києва Сергій Юлдашев, яким, за словами Маміна, «замовниками обіцяна винагорода в розмірі 50% «віджатого» бізнесу агрохолдингу».

Усі документи, на підставі яких нищиться агрохолдинг, готують юристи адвокатської контори «Коннов і Созановський» і відносять їх слідчим. Це – адвокати Світлана Грабарчук та Олексій Іванов.

Світлана Грабарчук відома Маміну як «організатор рейдерського захоплення» фармацевтичних заводів «Індар» (Київ) та «Здоров’я» (Харків) на користь депутата Держдуми РФ Олександра Шишкіна.

За словами Маміна, після того, як апеляційні суди Києва скасували ухвали районних судів столиці стосовно арешту майна підприємств агрохолдингу, справа за сприяння високопосадовців з прокуратури була переведена з Києва в Харків, «де зазначене вище угрупування має беззаперечний вплив на суди».

Він також зазначає, що відкриті кримінальні провадження проти керівництва агрохолдингу за статтею 110 КК України. «Базою для цієї справи стали фальшиві роздруківки листа працівника агрохолдингу, нібито надіслані ним електронною поштою, в той час як цей працівник не має комп’ютеру і не користується електронною поштою взагалі», – сказано у листі.

Нинішніми засновниками ТОВ «Агрейн Менеджмент» є компанія «Агрейн Файненс Лімітед» (Тортола) і «Агрейн Холдинг Лімітед» (Кіпр).

Протягом 2009-2011 років до складу засновників ТОВ «Агрейн Менеджмент» входила Леся Софієнко, яку зараз називають рейдером агрохолдингу.

ТОВ «Агрейн Менеджмент» раніше мало назву ТОВ «Енерготрансінвест Холдинг», а до того – ЗАТ «Корпорація Енерготрансінвест». Незмінним керівником підприємства з 2003 року є Павло Мамін. Головою Наглядової ради корпорації «Енерготрансінвест» був Євген Сухін, який у 1990-х був президентом компанії «Ітера Україна». Сухін був одним із розробників проекту створення НАК «Нафтогаз України».

Агрохолдинг «Агрейн» є одним із найбільших в Україні, обробляє 130 тис. га земель в шести областях: Житомирській, Київській, Одеській, Харківській, Черкаській та Чернігівській. Холдинг володіє 4 елеваторними комплексами загальною потужністю 330 тис. тонн одноразового зберігання зернових.

Теги
Коррупция
Холдинг
Герасимюк_Николай_Владимирович