Через таких нардепів як Івченко, наші Карпати скоро залишаться без дерев - активіст

  • 1 августа 2016, 12:18
  • 6722

Всім добре відомо, що незаконна вирубка лісів загрожує Україні наймасштабнішою екологічною катастрофою. Але, на жаль ситуація поки що тільки погіршується.

Відомо, що нещодавно Руслана Лижичко перебувала в Карпатах, де багато спілкувалася з місцевими жителями щодо проблем і перспектив розвитку Прикарпаття. Після проведеної роботи зірка зробила деякі висновки стосовно інтеграції Івано-Франківщини в Європу. Крім того, тільки сліпий не може не бачити на Прикарпатті проблему вирубки лісу. Її помітила й співачка.

“Я готова надати Володимиру Борисовичу (Гройсману) гарячу інформацію з місць вирубок з високогірних районів, щоби роздивитись те, чого не побачать аерофотозйомкою. Щонайменше рік я перебуватиму в Карпатах з серією експедицій, досліджуючи унікальні праліси та автентику.

На жаль, вже зараз можу констатувати факт, що вирубуючи ліси навіть у свята та неділю, карпатські браконьєри не дуже і ховаються. Більше того, вони взагалі нелякані, зухвалі, а іноді і відверто “нарвані”.

Я маю великі сподівання, що Володимир Гройсман добре розуміє, що питання стосується автентичного багатства нашої землі, її зеленого коріння, а значить візьметься за цю справу всерйоз і надовго”, – написала Руслана.

Наші журналісти теж були в ті дні в Карпатах. Нам вдалося поспілкуватися з місцевими жителями і активістами.

Відомий активіст Орест Лук'янчук вже 2 роки намагається боротися з нелегальним вирубуванням та вивезенням лісу. Ось що він нам розповів.

"Ось вже більше 2 років я і наші однодумці намагаємося хоч щось зробити, але поки що марно. Вирубка лісу це багатомільярдний бізнес, за масштабами він на багато більше ніж видобуток бурштину. Зараз в карпатах знаходяться понад тисячу браконьєрів. У добу вирубуються десятки гектар лісу. Браконьєрству озброєні, місцеві жителі їх бояться. Нещодавно ми ходили на рейд, всім селом, зав'язалася стрілянина, усі розбіглися. Багаторазові скарги в поліцію нічого не дають. Браконьєрів і фірми кришують дуже впливові люди. Прокурори, депутати, і тд. Поліція намагається не втручатися." - каже Орест.

"Наприклад, у нас недалеко від села Сопки, де знаходиться наш штаб, працює фірма нардепа Вадима Івченка. Все це давно знають, але зробити нічого не можуть. Івченко іноді сам прилітає туди на гвинтокрилi, що б контролювати процес вирубки і відвантаження. Начальник місцевої поліції його приятель, тому надії що хтось може перешкодити ніякої. В нього недалеко є своя лісопилка , від туди вагони забирають ліс прямо в Одеський порт. З такими масштабами вирубування, через два, максимум три роки лісу в Карпатах взагалі не залишиться. Зараз ми готуємо черговий колективний лист президенту і прем'єру, в надії на те що вони зможуть хоч якось вплинути на ситуацію" - розповiв нам Орест.

Нагадаємо, що Володимир Гройсман у twitter “дав доручення робити аерофотозйомку українських лісів”. І сподівається “побачити повну картину того, хто саме і скільки вирубує лісів”.

На жаль, поки ми пишемо а Ви читаєте, поїзди забиті деревом їдуть в бік портів, що б звідти наш ліс доставити в Китай або Туреччину для виробництва дешевих меблів.

P.S. Кажуть що, в сусідній Румунії, вирубку лісів прирівняли до тероризму. Далi буде...

 
Теги
вырубка
лес
ивченко_вадим_евгеньевич