Детективи НАБУ провели обшуки у будинку Богдана Дубневича

  • 31 октября 2019, 14:53
  • 2354

НАБУ підозрює братів Дубневичів у відмиванні нелегальних доходів і ухилянні від сплати податків.

Вранці 29 жовтня у с. Зубра, що біля Львова, розпочалися обшуки у приватному будинку колишнього народного депутата Богдана Дубневича. Обшуки розпочалися близько 07:00. Про це  повідомило наше джерело у правоохоронних органах. Відомо також, що одночасно обшуки тривають ще у кількох будівлях, що належать Богдану Дубневичу.

Інформацію про обшук у приватному будинку Богдана Дубневича підтвердив співробітник НАБУ, який бере у ньому участь. У короткому коментарі телевізійній групі ZAXID.NET, яка перебуває на місці події, він заявив, що у будинку проходять слідчі дії.

Особисті мобільні телефони Богдана Дубневича і його брата Ярослава Дубневича відключені.

Оновлено. Ближче до обіду прес-служба НАБУ поширила офіційне повідомлення про обшуки, що стосуються відмивання грошей і ухилення від сплати податків «колишнім і чинним народними депутатами України». При цьому імена Богдана і Ярослава Дубневичів у повідомленні НАБУ не згадуються.

«За попередньою оцінкою слідства, особи, причетні до злочину впродовж 2013 - 2018 років, легалізували понад 2 млрд грн доходів, одержаних злочинним шляхом. Попередня правова кваліфікація – ст.ст. 209, 212 та 366-1 КК України», – йдеться у повідомленні НАБУ.

Згодом і Ярослав Дубневич підтвердив факт обшуків у будинку брата, називаючи це «показухою». Він також повідомив, що детективи НАБУ проводять обшуки у двох його дорослих дітей – 28-річної Роксолани Пиртко і 20-річного Юрія Дубневича.

«Розуміючи бездоказовість і безперспективність політичної справи проти мене, влада і НАБУ терміново та цинічно проводять обшуки в моїх дітей та брата. Зрозуміло, що нічого цікавого для них і протизаконного не знайдуть, але це психологічний тиск перед розглядом у парламенті і показуха. Хочуть показати, що тепер їм дозволено все»,  написав на своїй сторінці у Facebook Ярослав Дубневич.

Нагадаємо, що Богдан Дубневич втратив депутатську недоторканність після поразки на парламентських виборах у липні 2019 року. Натомість його молодший брат Ярослав Дубневич знову став депутатом Верховної Ради і для безпосередніх слідчих дій проти нього потрібна згода Верховної Ради. 17 жовтня новий генпрокурор Руслан Рябошапка скерував до Верховної Ради відповідне офіційне подання.

Нагадаємо, 23 вересня керівник «Укрзалізниці» Євген Кравцов заявив про передачу правоохоронцям матеріалів на братів Дубневичів, що стосуються закупівлі анкерів за завищеними цінами. За словами Кравцова, лише за сім місяців 2019 року через закупівлю одного виду анкерів (елемент, що скріплює колії) «Укрзалізниця» зазнала більше 60 млн грн збитків. Ці звинувачення «Корпорації КРТ» братів Дубневичів заперечила.

Теги
Обшук
Підозра
НАБУ
Дубневичі
Брати