Активісти зупинили незаконний потяг набитий деревиною для фiрми нардепа Iвченка (ФОТО)

  • 26 июля 2016, 12:01
  • 4385

У Ходорові Львівської області шість небайдужих активістів героїчно зупинили потяг із великою партією лісу. Кажуть, що тим самим перегородили дорогу бізнесу нардепу вiд "Батькiвщiни" Вадиму Iвченко

Про це повідомляє Український простір Прикарпаття.

Документів на деревину ніхто не показав, мало того, активістам погрожують.

За словами волонтера і депутата Жидачівської районної ради Тараса Матвєєва, з моменту блокування потяга минуло менше доби, а на станцію заїхав наступний потяг, набитий деревиною, який навіть не зупинився. Ще один ешелон зробив коротку зупинку і незабаром виїхав зі станції.

"Ми викликали СБУ і намагалися знайти взаєморозуміння з начальником станції "Ходорів", який утік. Вдалося на словах домовитися про огляд документів на деревину без можливості їхнього фотографування або копіювання. Зокрема, мова йде про товарно-транспортну накладну та інші документи, які можуть підтвердити законність або незаконність зрубаної деревини. Якщо нам вдасться з нею ознайомитися, ми з експертами спробуємо перевірити фактаж. Також ми хочемо перевірити, чи деревину вирубали законно і чи є на ній відповідні чіпи", - повідомив він.

Вдалося зупинити 53 вагони сосни, в кожному з яких по 40 кубометрів. Якщо перевести деревину в гроші, то при розрахунку вартості одного кубометра сосни ($70), вартість зупиненої деревини становить понад 3 млн гривень.

За словами Матвєєва, ажіотаж на сосну викликаний мораторієм на вирубування деревини. "Рубають усе, що можуть вирубати, а сосна якраз входить у перелік дерев, що з нового року заборонено вирубувати", - зазначив він.

За даними місцевих жителів, зрубану деревину везуть через Ходорів у Румунію. Місцеві про це знають і запевняють, що щодня через їхню станцію проходить 5-6 ешелонів деревини.

"У Румунії австрійці побудували деревопереробний завод, а румуни заборонили вирубування лісу, тому вся сировина їде від нас. Дерева рубають всюди, де тільки можуть, але найбільше в Івано-Франківській і Чернівецькій областях", - говорить місцевий житель.

Як ми вже поповідомляли, нардеп Iвченко вже тривалий час "кришує" незаконну вирубку та вивез української деревени.

 
Теги
румыния
вырубка
лес
ивченко_вадим_евгеньевич