Одіозна чиновниця ДАБІ повертається до роботи

  • 21 августа 2019, 14:51
  • 2721

«Нові старі» чиновники повертаються до справ.

Після звільнення з посади Голови ДАБІ Олексія Кудрявцева його перший заступник Валерій Філончук, який став єдиним керівником, не зумів проявити себе і виявився м’якотілим, безхарактерним імбецилом.

Тож фактичним керівником ДАБІ стала директор Департаменту дозвільних процедур Наталія Чекомасова, яка встигла за короткий термін, так би мовити безвладдя, видати безліч дозволів з порушенням державних будівельний норм. 

Очевидно, що Наталія Чекомасова робила це не одна і не завжди з власної волі.

Залишившись без керівника ДАБІ, вона зуміла знайти підтримку братів Горових, які давно «обілечували» будівельний ринок.

Вийшло непогане тріо, брати кажуть що видавати, а що ні, а Наталія Чекомасова звісно ж діє в межах і у спосіб свої повноважень.

Є у неї високі покровителі й у Мінрегіоні, про що свідчить наступна цікава ситуація.

На підставі скарг щодо численних порушень законодавства при видачі документів дозвільного характеру Мінрегіоном, у лютому 2019 року розпочато перевірку діяльності Департаменту дозвільних процедур, а ДАБІ – службове розслідування відносно Наталії Чекомасової.

Однак, як завжди роблять чиновники, Наталія Чекомасова йде на тривалий лікарняний, потім у відпустку і знову на лікарняний.

Але ось що цікаво, Мінрегіон фактично перевірку не провів, лише запросив копії дозвільних справ щодо об’єктів, на які були скарги.

На цьому перевірка і закінчилась. Жодних результатів та висновків. Чи може вони з’являться заднім числом, якщо припече?

При цьому загальновідомо, що роботу ДАБІ координує заступник Міністра Лев Парцхаладзе, тож висновки робіть самі.

Разом з тим, протягом всього цього часу Наталія Чекомасова фактично керує «кнопкою», яка присвоює номери документам дозвільного характеру, а також опікується територіальними відділеннями ДАБІ. Без її відмашки в регіонах не видається жодний дозвіл на будівництво, адже документу просто не присвоять номер.

І ось зараз Наталія Чекомасова повертається на роботу.

То чого ж очікувати бізнесу від такої події?

Цілком логічно припустити, що восени розцінки на дозвіл зростуть, а кількість незаконних об’єктів будівництва значно збільшиться, адже поки новий склад Верховної Ради України сформує Уряд, а новий керівник Мінрегіону розбереться із ситуацією з ДАБІ, можливо заробити собі на безбідне життя.

Як тут не згадати, що ще у січні 2019 року наказом Мінрегіону № 8 утворено робочу групу з реформування системи архітектурно-будівельного контролю шляхом впровадження електронного кабінету забудовника та онлайн-платформи «Прозора ДАБІ».

І що зроблено за цей час? А нічогісінько!

На 21 серпня 2019 року в Мінрегіоні було заплановано проведення розширеного засідання робочої групи з реформування системи архітектурно-будівельного контролю за участі Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, Конфедерації будівельників України, Будівельної палати України, Академії будівництва України, Національної спілки архітекторів України, Федерації роботодавців України, Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати в Україні, громадський організацій, фахівців та експертів будівельної галузі.

Однак Голова ДАБІ Сергій Кузьмін несподівано захворів і проведення заходу відмінили.

То ж очевидно, що новий Голова ДАБІ Сергій Кузьмін та Наталія Чекомасова за вказівкою своїх корупційних кураторів максимально відтягують цей процес, адже тоді керувати системою в ручному режимі буде важко.

Слід відмітити, що для впровадження у 2018 році системи «прозора ДАБІ» не знадобилось прийняття жодного нормативно-правового акту, лише воля керівника органу.

Тож може проблема не в поганих Законах, а в корупційних чиновниках?

Теги
Повернення
Голова
ДАБІ
Чекомасова
Наталія