Активіст оприлюднив усі контрабандні схеми нардепа Бурбака

  • 5 июня 2019, 9:40
  • 2710

Згідно з зібраними даними Миколи Петіченка, нардеп «кришує» контрабанду лісу, цигарок та товарів із Туреччини й Китаю

Відомий буковинський активіст Микола Петіченко у своєму блозі у суспільній мережі facebook розповів, якими видами контрабанди продовжує займатися народний депутат України, голова фракції «Народний Фронт» Максим Бурбак

«Бурбак три з половиною роки фактично править в області, розставляє кадри, вчить як треба проводити децентралізацію та створення ОТГ, організовує та «кришує» контрабанду товарів з Туреччини, монополізував незаконну вирубку та незаконний експорт лісу за кордон, та й не гидує контрабандою цигарок до Румунії», – пише Микола Петіченко. 

За його словами, лісові контракти на мільйони доларів у нашому регіоні укладають на Буковинській універсальній біржі. Співвласницею цієї установи виявилася Тетяна Бурбак, дружина народного депутата Максима Бурбака. Саме через цю біржу, щоб не порушувати процедури, влаштовують аукціони з продажу деревини. Щоправда, фірми, які укладають на таких аукціонах контракти на мільйони, часто не мають навіть власних потужностей. 

У свою чергу, замовниками деревини з України є деревообробна компанія-монстр з Австрії: «Швайгоффер», яка має свої потужності в Румунії, а також декілька підставних фірм «Пролісок», «Конфана», приватне підприємство «Фрунзе». Пан Бурбак запровадив повний цикл контрабанди: від незаконної вирубки ділової деревини до її експорту до деревообробного гіганта.

– Контрабанда цигарок була однією з п’яти потужних схем ще з часів радянського союзу. Так ось, Бурбак Максим і в цій сфері хоче бути чемпіоном. Нещодавно румунські спецслужби затримали мікроавтобус чернівецької реєстрації,  в якому знаходились 62 короба цигарок, і який безперешкодно за добу до цього затримання переїхав через кордон, – пише Микола Петіченко.

Щодо контрабанди у величезних розмірах товарів широкого вжитку з Туреччини та Китаю, зі слів активіста, «команда» Бурбака, протягом 2,5 – 3 років за допомогою низки схем нахабно та зухвало вкрали з бюджету України не багато, не мало, а всього півтора мільярда гривень. Все це завдяки начальнику Чернівецької митниці ДФС Миколі Салагору. 

– За час роботи з 2014 року, він фактично створив та очолив організоване злочинне угрупування, діяльність якого спрямована на отримання незаконних грошових прибутків цим угрупуванням шляхом несплати в повному обсязі обов’язкових митних платежів до державного бюджету України при імпорті товарів в Україну. 

За словами Миколи Петіченка, злочинна схема з ухилення сплати в повному обсязі платежів при імпорті товарів широкого вжитку з Туреччини та Китаю функціонує протягом тривалого часу. Суть її полягає в наступному: на румунсько-українському кордоні відбувається підміна документів на вантаж, який імпортується в Україну. З Туреччини відправляється вантажний автомобіль, завантажений товаром вагою 23-24 тонни. Після підміни документів між пунктом пропуску «Сірет» (Румунія) та «Порубне» (Україна) декларується 13-15 тонн тканини або склоровінгу (перев’язочний шнур) (недоплата платежів – орієнтовно 400-500 тисяч гривень). Так, було близько 20 випадків, коли декларувалось 15 тонн ДСП замість 23 тон товарів широкого вжитку (недоплата – орієнтовно 600-700 тисяч гривень).

– Митне оформлення проводиться на наступні фірми: «Тайрон груп», «Люкс корд», «Лугос», «Раус центр», «Профит плюс», «Атлон трейд», «Бест тім ЮА», «Клайд інвест», «Генет Союз», «Локо Трейд», «Гилд Форт», «Економія часу», «Роксленд», «Нарс Авто», «Kernell tradewell» тощо. Щомісяця оформляється 50-100 подібних машин. За три роки контрабандним шляхом було оформлено більше 2 500 вантажних машин з товаром, – резюмував Микола Петіченко. 

 
Теги
Схемы
Контрабанда
Бурбак_Максим_Юрьевич