Хто винен у розкраданні на бронетанковому заводі: розслідування

  • 31 октября 2014, 11:30
  • 3964

Хто винен у розкраданні на бронетанковому заводі: розслідуванняНаприкінці липня «Слідство.Інфо» розповідало, як з Київського Бронетанкового Заводу зникли майже 30 мільйонів державних коштів на нові БТРи для Нацгвардії. Один зі свідків розказав, що за оборудкою стояли родичі впливового одеського б’ютівця Олександра Дубового. Справу забрала Генпрокуратура і, за всіма ознаками, там її й поховають. Чому – дізнавалося «Слідство.Інфо».

Про це повідомляє Любомир Ференс на сайті «Громадського ТБ».

Про ймовірну причетність родичів Олександра Дубового до розкрадання коштів на КБТЗ можуть надати свідчення щонайменше чотири людини. Це екс-директор підприємства Леонід Шоломицький, який зараз у СІЗО, його підлеглий – фінансовий директор Едуард Ільїн, якого досі розшукують, та ще два працівники заводу, які брали безпосередню участь у підготовці та підписанні документів. Шоломицький свідчити боїться, а один з працівників заводу впізнав племінників депутата на фотографіях. Про їх перебування на підприємстві у червні також свідчить журнал реєстрації тимчасових перепусток КБТЗ.

Спершу Олександра Дубового запитання про можливу причетність його родичів до оборудки на танковому заводі дуже здивувало. Згодом, після виходу сюжету в ефір, Дубовий не поскупився на шестихвилинний ролик. У ньому він звинуватив журналістів «Слідства.Інфо» у непрофесійності, а матеріал назвав замовним. Щоправда, факт перебування своїх родичів на Київському Бронетанковому Заводі підтвердив – не пояснивши причини. Згодом пообіцяв допомогти журналістам «Слідства.Інфо» зустрітися зі своїми племінниками, однак за три місяці ця зустріч так і не відбулася.

Наприкінці серпня справу Київського Бронетанкового Заводу забирають з військової прокуратури Центрального регіону України до Генеральної Прокуратури. Причиною Генпрокурор називає унікальні експертизи. Він також повідомив, що прізвища родичів Дубового у справі фігурують, однак у злочині їх не підозрюють.

Тим часом Олександр Дубовий активно цікавиться справою. Нашим колегам вдалося навіть зафіксувати на камеру його візит до Гепрокуратури. Ситуацію прояснив очільник відомства Віталій Ярема. За його словами, Олександр Дубовий заїжджав до Генпрокуратури, щоб поспілкуватися з ним і на тему Бронетанкового Заводу. Однак Ярема запевнив нас, що про жодні корупційні зв’язки не може бути й мови. Ми в цей час теж не сиділи без діла. «Слідству.Інфо» вдалося отримати стенограму та аудіозапис свідчень у справі. Це допит Юлії Паламар, яка була засновником та директором одеської компанії «Спец-Ком-Юг», на рахунки якої з КБТЗ переказали 12 мільйонів гривень за поставку неіснуючих 20 корпусів БТРів. Напівсліпу кухарку просто використали, пообіцявши тисячу гривень за підписи під липовим контрактом.

За нашими даними, гроші за БТРи для Нацгвардії перевели в готівку з рахунків іншої компанії - «Центр земельних відносин».Зареєстрована компанія ось у цій будівлі на вулиці Соборна, 72 міста Васильків. Тут ми її не знайшли. Засновником компанії та її ж ліквідатором є Григорій Волощук. Його прізвище зустрічаємо ще в одному запитанні прокурора до Юлії Паламар.

Коло замкнулося. Прокурор перелічує всіх людей, які можуть бути причетні до оборудки з грошима Київського Бронетанкового Заводу. Серед них і родичі Дубового. Віталій Ярема запевнив нас, що їх слідчі теж допитали. Однак Андрій Дубовий нібито живе у Литві, Кирило Дубовий безтурботно допомагає батькові Сергію пройти до парламенту, а Степан Куцин заперечує, що його кудись викликали. За його словами, він узагалі немає непричетний до справи. Невже Генпрокурор України сказав неправду?

За нашою інформацією, наприкінці жовтня має бути готовий обвинувальний акт, і справу направлять з Генпрокуратури до суду. І схоже на те, що імен родичів нардепа – Кирила Дубового, Андрія Дубового та Степана Куцина – в ньому не буде. Чи не дружба Олександра Дубового з Віталієм Яремою так кардинально вплинула на хід справи?

 
Теги
деньги
коррупция
кбтз
дубовой_александр_федорович