Порошенко хотів, щоб я переписав Житомирську кондитерську фабрику на нього - Бойко

  • 29 апреля 2019, 11:46
  • 5430

Житомирська кондитерська фабрика була чи не найуспішнішою в Україні. Вона експортувала продукцію у 35 європейських країн і забезпечувала робочими місцями майже п’ять тисяч людей.

З приходом до влади сил Петра Порошенка все змінилося – фірма зазнала багато пресингу. Спершу її хотіли ліквідувати. Далі, через рішення суду, власнику вдалося повернути фабрику. Втім, від травня 2016 року Ігор Бойко не може потрапити на своє підприємство, а на його території працюють люди Сергія Пашинського.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів власник Житомирської кондитерської фабрики Ігор Бойко.

Фабрика була головним конкурентом «Рошен»

Житомирська кондитерська фабрика була найбільшим підприємством в Україні. У той час, коли вона імпортувала продукцію у 35 європейських країн, «Рошен» висилав у 28, розповідає Бойко.

«На фабриці працювало 1700 людей, а по Україні ще три тисячі. Багато наших дистриб’юторів розповідали, що у торговому домі «Рошен» є кабінет, де відслідковують розвиток нашої компанії. Адже після 2010 року наше підприємство розвивалося інтенсивніше за інші фірми в Україні. Ми мали геть усі сертифікати: європейські, для ринку Ізраїлю, арабські. У нас був план: до 2017 року вийти на 90 відсотків експорту. Фактично, після початку російської агресії головними конкурентами «Рошен» були ми і харківська фабрика», – підкреслює Ігор Бойко.

Силове захоплення підприємства

«Все почалося після приходу нової влади, яка на нас поступово нападала. Спершу, 23 листопада 2015 року, тернопільський суд виніс рішення про ліквідацію заводу. Через два дні реєстратор, не дочекавшись дії рішення, хотів зробити це. А вже 30 грудня цього ж року відбулася силова атака на підприємство. Прибули поліція та тітушки. Однак вони не мали при собі відповідних документів», – пригадує Ігор Бойко.

Чоловік підкреслює: фізичне захоплення компанії було погоджене із Міністерством юстиції.

«Аби ліквідувати підприємство, яке має мільйонний капітал, необхідно мати дозвіл міністра юстиції Петренка. Я переконаний, що він погодив цю операцію з Пашинським, Порошенком і Аваковим. До слова, на той час основний капітал складав 115 мільйонів гривень. Через чорних нотаріусів нам довелося перевести кошти на іншу фірму», – каже власник фабрики.

Перемога у судах ще не означала повернення власності

У боротьбі із рейдерським захопленням підприємства чоловік звертався до всіх судів.

«У 2016 році було рішення суду, згідно якого 97,5 відсотки фабрики належать мені. Від того моменту ніяких змін не відбулося. Рішення встояло і проти апеляції, а наші опоненти навіть не подавали у касацію. Водночас, суддю тернопільського суду, яка у 2015 році винесла вирок про ліквідацію, відсторонили від обов’язків. Зараз проти неї відкрили кримінальну справу, ведеться слідство. Таку ж скаргу ми подали на суддів Апеляційного суду. Зараз разом із Вищою радою правосуддя чекаємо рішення», – зазначає постраждалий.

Фактично, власником Житомирської кондитерської фабрики є Ігор Бойко, однак потрапити на підприємство він не може.

«Після рішення, яке отримали 11 квітня, надіслали листи у всі силові структури на ім’я президента, щоби люди спокійно поверталися на робочі місця. Останній раз ми намагалися потрапити на фабрику 19 травня 2016 року. Це був день вишиванки… дуже символічно. Отже, люди зайшли на підприємство, зламали ворота. Там була охорона від ДСО і, окрім того, начальник поліції Хатія Деканоідзе відправила двісті осіб із Дніпропетровського спецназу. Вони били людей, ламали руки і ноги. Нас просто викинули. Зараз воно незаконно утримується структурами Авакова», – наголошує власник фабрики.

Також чоловік звертає увагу і на присутність у цій справі Сергія Пашинського.

«Підприємство, яке є на базі Житомирської кондитерської фабрики, зареєстроване за адресою, де розташовані компанії його партнера – Сергія Тищенка. Він відомий через крадіжки, зокрема, нафти. На своєму сайті написав, що набирає працівників на Житомирську кондитерську фабрику. Від 2010 року ми змінили обладнання на німецьке, нідерландське, італійське, все автоматизували. Професіонали-електронники пішли, а повернулися люди, яких колись звільнили. Вже 70 відсотків техніки не працює. Вони повернулися до ручної праці, намагаються щось ліпити. Однак, фабрика працює лише на 5-10 відсотків від колишньої потужності. Ми могли виготовити за місяць навіть вісім тон солодощів», – розповідає власник фабрики.

Про скандал знають в Європі і США

«У мене є американське громадянство. Тому ця історія набула широкого розголосу. Ми подали у Міжнародний арбітраж і судимо Україну. Звісно, Порошенко про все знає. Він давав завдання Пашинському. У мене є підтвердження цьому і свідки, які були присутніми при цій розмові. До того ж у 2016 році відбулася підсумкова прес-конференція Порошенка. Там один журналіст задав питання про мою фабрику, після чого Президент передав йому візитку свого прес-секретаря, спеціально для мене. Я не телефонував, бо знав, що вони хочуть, аби я переписав підприємство на фірми Порошенка. Міністерство юстиції на боротьбу з особисто зі мною виділило два мільйони доларів. Ця інформація є на їхньому сайті. Вони найняли найдорожчу у світі юридичну компанію», – упевнений Бойко.

Тиск на власника Житомирської кондитерської фабрики і СІЗО

«До 1 грудня 2016 року Міністерства внутрішніх справ не мало до мене претензій. Є навіть лист у якому про це йдеться. Однак зовсім скоро все змінилося. Почали з’являтися кримінальні справи, мене намагалися видворити з країни, погрожували, проводили обшуки. Робили все для того, щоб я втік. Але я не боявся, бо закон не порушував», – запевняє Ігор Бойко.

Власник фабрики додає: разом із юристом добилися того, що через суди його визнали постраждалим.

«13 жовтня 2017 року слідчий, якого відсторонили через фальсифікацію проти мене, витягує з моєї справи документи і відкриває нове провадження, у якому назначає мене підозрюваним. 8 листопада у мене проводять обшук – пожежники вибивають двері, згодом мене везуть у суд. Там цією справою довго ніхто не хотів займатися. Зрештою, 30 листопада суддя Печерського суду виніс вирок: або застава 49 мільйонів, або арешт. Все моє майно, банківські рахунки були заарештованими і у мене не було коштів. Тому мене забрали у СІЗО. По дорозі сильно побили, тому протягом шести днів я був у лікарні. Далі, 6 грудня 2017 року, мене відвезли у СІЗО, а 7 січня 2018 року я вийшов. Бо суд не встиг продовжити моє перебування в СІЗО», – додає власник Житомирської кондитерської фабрики Ігор Бойко.

Теги
ласощі
Житомирські
Бойко
Порошенко