Запобіжні заходи щодо Рогози та Жукова не обиралися у зв’язку з відсутністю ризиків, - ГПУ про перебіг справи щодо розкрадань в оборонці. ДОКУМЕНТ

  • 4 апреля 2019, 12:04
  • 1528

Генеральна прокуратура не має наміру ініціювати обрання запобіжних заходів для керівників ТОВ "Оптимумспецдеталь" Андрія Рогози та Віталія Жукова, підозрюваних у поставках з Росії контрабандних запчастин для заводів "Укроборонпрому" за завищеними цінами. 

Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит Українських Новин.

"Оскільки підозрюваними Р. і Ж. у встановленому законом порядку збитки, завдані державному бюджету, погашені в повному обсязі до кінця досудового розслідування... запобіжні заходи щодо них не обиралися у зв'язку з відсутністю ризиків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством", - йдеться в ньому. 

Таким чином, прокуратура вважає, що не існує ризиків втечі, тиску на свідків, знищення доказів з боку керівників "Оптимумспецдеталь".

Зазначається, що Головною військовою прокуратурою здійснюється розслідування проти Рогози і Жукова за ч.3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна, здійснена групою осіб), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, групою осіб), ч.2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 1 ст. 358 (підробка документів) Кримінального кодексу.

Запобіжні заходи щодо Рогози та Жукова не обиралися у зв’язку з відсутністю ризиків, - ГПУ про перебіг справи щодо розкрадань в оборонці 01

Запобіжні заходи щодо Рогози та Жукова не обиралися у зв’язку з відсутністю ризиків, - ГПУ про перебіг справи щодо розкрадань в оборонці 02

На цей момент керівникам ТОВ "Оптимумспецдеталь" вручено підозру за ч.3 ст. 212, а саме ухилення від сплати податків на суму 26,6 млн гривень.

Зазначено, що правоохоронці проводять слідчі дії для встановлення співучасників злочину.

Нагадаємо, 25 лютого команда "Bihus.info" опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подавати до суду на авторів розслідування.

Президент Петро Порошенко призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня звільнив його з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК "Укроборонпром".

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, зокрема за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря.

9 березня "Національний корпус" і "Національні дружини" організували в центрі Києва акцію протесту проти корупції в "Укроборонпромі". Біля будівлі Адміністрації Президента мітинг переріс у сутички. Постраждало троє силовиків. Одного із них доставили у лікарню з хімічним опіком очей.

Пізніше представники "Національного корпусу" спробували прорватися до президента Петра Порошенка, який виступав у центрі Черкас. За даними Нацполіції, унаслідок дій "Нацкорпусу" постраждали 22 поліцейські.

11 березня вийшла четверта частина розслідування Bihus.info, в якій розповідається про те, що всі слідчі органи, які мають розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього. Журналісти стверджують, що в Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, ДФС і НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження, але закривали їх за хабарі.

Теги
Жуков
Рогоза
Розкрадання
Оборонка