Долар по 40 і дефолт: озвучено тривожний прогноз щодо гривні

  • 10 июля 2018, 9:42
  • 2317

Уже через рік курс гривні знову може шокувати багатьох українців.

За даними Національного банку, до кінця 2019 року за негативного розвитку подій курс долара може досягти 39,4 грн.

Нацбанк розробив стратегію на випадок неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал. За прогнозами регулятора, можливими виглядають три сценарії:

базовий (згідно з яким курс до кінця наступного року складе 28,7 грн/$);

без траншів МВФ – 33,7 грн за долар;

без траншів МВФ і в разі падіння цін на метал – 39,4 грн за долар.

доллары

Крім курсу гривні, НБУ розробив і низку сценаріїв за такими ключовими показниками, як ВВП, інфляція, обсяг міжнародних резервів.

Також Нацбанк очікує, що уряд зіткнеться з труднощами з погашенням зовнішніх боргів.

Крім цього, слід очікувати значного зростання споживчих цін.

Нагадаємо, національну валюту вже в недалекому майбутньому може чекати круте піке.

Днями в ЗМІ почав поширюватися документ, який нібито є прогнозом НБУ. У ньому йдеться про те, що долар до кінця 2018 року може подорожчати до 40,8 грн.

доллары и гривны

Регулятор відмовляється коментувати цей документ, проте неофіційно в НБУ говорять, що базовий курс долара складе менше 29 грн/$ до кінця цього року.

“Національний банк не коментує документи анонімного походження, що циркулюють в Інтернет-мережі. Оновлений прогноз, який буде відображати актуальне бачення Національного банку щодо подальшого розвитку макроекономічної ситуації буде оприлюднено під час прес-брифінгу з монетарної політики 12 липня”, – повідомила прес-служба НБУ.

Тим часом неофіційно представники регулятора підтверджують, що Нацбанк розглядає можливу різку девальвацію. Вона розпочнеться в разі припинення співпраці з МВФ і падіння цін на метал на світових ринках.

Нагадаємо, курс долара по 8 грн більше не повернеться в Україну, але позитивні зміни все ж можливі.

Експерти озвучили прогнози про те, на скільки може впасти курс долара в країні.

“Навіть курс 8 грн/$ 1 нереальний. Якби була відповідна стратегія на стабільність і зміцнення гривні, спокійно її можна було б зміцнити до рівня 25 грн/$ 1, а за п’ять-десять років можна було б зміцнити гривню до курсу 20 грн/$ 1”, – вважає глава Комітету економістів України Андрій Новак.

Теги
Дефолт
Курс
Гривна